تعداد موارد: 18 - در حال نمایش صفحه: 1 از 2

به اطلاع می‌رساند کتاب ویژه و منحصر به فرد دومین همایش بین‌المللی و دهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران شامل برنامه جامع کنگره، خلاصه مقالات سخنرانی و پوستر و ... توسط انتشارات رسانه تخصصی (موسسه مجموعه کتاب‌های جامع رسانه تخصصی) منتشر خواهد شد و به صورت رایگان و گسترده در اختیار کلیه مدعوین و شرکت‌کنندگان همایش، متخصصین حوزه، دانشجویان، مسئولین بلندپایه کشور و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط قرار خواهد گرفت.

در صورت تمایل به حضور در این کتاب ماندگار از طریق آگهی و یا رپرتاژ می‌توانید با شماره‌های زیر (واحد بازرگانی دفتر مجموعه کتاب‌های جامع رسانه تخصصی) تماس بگیرید:

آقای اسکندی:       66737902    -    66737332   -   66737133   و همراه:   09121984133

 

به اطلاع شرکت های محترم علاقمند به حضور در نمایشگاه جانبی دومین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران می رساند، نظر به مهلت کم باقیمانده برای چاپ کتابچه همایش، نسبت به تایید نهایی واگذاری غرفه اقدام نمایند. نام شرکت هایی که قرارداد واگذاری غرفه آنها بعد از یکشنبه هفته آینده نهایی شود، قابل ثبت در کتابچه همایش نخواهد بود.

صفحه رزرو غرفه

زمان: عصر نهم شهریور ۹۶، روز سوم همایش بیوتکنولوژی، قبل از اختتامیه

مکان: سالن اصلی مرکز همایش های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر

از کلیه دست متخصصین و دانشجویان و دست اندرکاران زیست فناوری دعوت به عمل می آید.

شرکت کنندگان می توانند از طریق کانل تلگرامی https://t.me/Irbiogene با دبیرخانه همایش در تماس باشند و از آخرین اخبار اطلاعات مرتبط با همایش با خبر شوند.

کانال بیوتکنولوژی و ژنتیک ایران، همچنین فایل های مورد نیاز شرکت کنندگان در همایش را در اختیار آنها می گذارد. این کانال همچنین حاوی اخبار، فایل کتاب ها و مجلات علمی بیوتکنولوژی و ژنتیک روز دنیا بوده و علاقمندان به بیوتکنولوژی و ژنتیک می توانند از سایر اخبار و مطالب علمی موجود در کانال نیز استفاده نمایند.

https://t.me/Irbiogene

چارچوب پیشنهادی طراحی پوستر

دومین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران

7 تا 9 شهریور، کرج - موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر

 

به دلیل تنوع در تهیه و طراحی پوسترها، دومین همایش بین المللی و دهمین همایش بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران چارچوبی را بر اساس استاندارهای موجود، به صورت زیر پیشنهاد می‌نماید. از کلیه شرکت کنندگان در همایش تقاضا می­شود پوستر خود را در قالب چارچوب پیشنهاد شده تهیه نموده و از ارائه پوستر در قالب کاغذ A4 و یا چارچوب‌های غیر معمول خودداری نمایند.

 

چارچوب طراحی پوستر

 

 • اندازه پوستر:70 سانتی متر ارتفاع  و 90 سانتی متر طول (Landscape)
 • پوستر را می­توانید به زبان فارسی و یا انگلیسی تهیه کنید (ترجیحاً انگلیسی باشد).
 • پوستر به صورت سه یا چهار ستونی تهیه شود.
 • درج لوگو و عنوان همایش در بالای پوستر ها (سمت چپ) الزامی است. برای این منظور می توانید فایل مربوطه را از سایت دانلود نمایید یا آن را از انتهای این متن بردارید.
 • مطالب از حاشیه پوستر حداقل 3 سانتی متر فاصله داشته باشد.
 • فاصله خطوط 1.5 باشد.
 • بین هر بخش با بخش بعدی یک سطر فاصله کافی است.
 • در تمامی بخش های پوستر فونت فارسی را حداقل دو شماره بزرگتر از فونت انگلیسی انتخاب نمایید.
 • رنگی یا سیاه و سفید بودن پوستر اختیاری است. انتخاب رنگ پس زمینه برای پوستر اختیاری است ولی سعی شود از رنگ­های پررنگ استفاده نشود تا متن راحت خوانده شود. تم این همایش آبی است، بنابراین توصیه می شود از رنگ پس زمینه آبی آسمانی ملایم استفاده نمایید. رنگ متن مشکی و رنگ های کمکی سبز و قرمز توصیه می شوند.
 • کاربرد رنگها: اگر پوستری با زمینه‏ رنگی ترجیح می دهید، بهتر است از زمینه با رنگ­های روشن مثل آبی آسمانی ملایم (تم همایش)، یاسی، خاکستری، کرم، صورتی روشن یا لیمویی روشن استفاده شود. درغیر این صورت زمینه‏ سفید با جداول یا تصاویر رنگی تیره برای تاکید بیشتر ارجح است. همچنین می توانید از حاشیه هایی با رنگ­های متضاد به دور جداول خود استفاده کنید اما دانستن این نکته مهم است که استفاده بیش از حد رنگ ها نیز حواس بازدید کننده را پرت می کند. پیشنهاد می‏شود حداکثر از دو یا سه رنگ استفاده شود.
  • نرم افزارهای پیشنهادی برای طراحی پوستر
   • Microsoft office publisher
   • Microsoft office PowerPoint
   • Adobe Photoshop
  • سعی شود از عکس به عنوان پس زمینه (Background) استفاده نشود.
  • از تصاویر مربوط به کار پژوهشی انجام شده در پوستر استفاده شود و از درج عکس های متفرقه و غیر اصیل جداً خوداری کنید.

 

چارچوب علمی پوستر

 • پوستر شامل عنوان، اسامی نویسنده (گان) و آدرس آنها در زیر اسامی، مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث، نتیجه گیری نهایی و فهرست منابع باشد.
 • از ارائه توضیحات اضافی در متن پوستر خودداری کنید. ارائه بخشی از متن در قالب جدول یا شکل به جذابیت پوستر می افزاید.
 • مقدمه شامل طرح مساله، اهمیت و سوابق تحقیق 10 درصد حجم فضای پوستر را در برگیرد.
 • مواد و روش ها شامل شرح مراحل آزمایش (ها)، همراه با ارزیابی‌های آماری و ارائه فرمول ها 25 درصد حجم فضای پوستر را شامل گردد.
 • نتایج و بحث و نتیجه گیری نهایی شامل خلاصه‌ای از نتایج به دست آمده، تفسیر و کاربردهای عملی آنها 60 درصد حجم فضای پوستر را شامل شود.
 • فهرست منابع حداکثر 5 درصد حجم فضای پوستر را در برگیرد و بر اساس قالب همایش درج شود.

 

اندازه فونت­های بخش های مختلف

 • عنوان مقاله در پوستر با قلم "B Titr" اندازه 44 باشد.
 • اسامی نویسنده (گان) در زیر عنوان و به ترتیب نام و نام خانوادگی درج شود. در زیر اسامی، آدرس نگارنده (گان) مشخص شده و نام نویسنده مسئول به صورت Underline و با علامت ستاره (*) به همراه آدرس پست الکترونیک مشخص شود.
 • متن پوستر (اعم از مقدمه، مواد و روش ها، نتایج و بحث و نتیجه گیری نهایی) با قلم "B Lotus " اندازه 20  و عناوین اصلی با قلم "B Yaghut Bold " اندازه 20  تایپ شود.
 • برای منابع انگلیسی از فونت Times New Roman استفاده گردد.
 • ابعاد تصاویر بهتر است از 12 در 18 سانتی متر کوچک تر نباشند.

توصیه هایی برای کم کردن حجم مطالب

 1. اگر برای حذف جمله ای شک دارید آن را به صورت عبارت در آورید یا این که حذفش کنید.
 2. همه ی عبارات اضافه مثل "به تصویر 1 مراجعه کنید" را حذف کنید، در صورتی که تصاویر شرح داشته باشند نیازی به  ارجاع نیست.
 3. از جملات کوتاه استفاده کنید. از اصطلاحات غیر معمول اجتناب کنید.
 4. از ذکر جزئیات زیاد روش کار و ارائه داده های ریز خود بپرهیزید.

 

تذکرات مهم

 • شرکت کنندگانی که مقاله آنها به صورت سخنرانی پذیرفته شده نیازی به تهیه پوستر ندارند.
 • کلیه پوستر ها پس از نصب در روز اول، در کل سه روز زمان برگزاری همایش بر روی پنل ها باقی می مانند. امکان نصب پوستر در قبل و بعد از مراسم افتتاحیه وجود دارد ولی مسئولان همایش از نصب پوستر در زمان برگزاری مراسم افتتاحیه (8:30 تا 10:30 روز اول) جلوگیری خواهند کرد. توصیه می شود نسبت به نصب پوسترها قبل از ساعت 8:30 روز اول همایش یا پس از مراسم افتتاحیه اقدام نمایید.
 • چسب و ابزار لازم برای نصب پوسترها، در سالن محل نصب پوستر ها موجود بوده و نیازی به آوردن تجهیرات از طرف شرکت کنندگان نیست.
 • در هر پنل با عرض یک متر، دو پوستر (در بالا و پایین) نصب خواهد شد لذا رعایت اندازه پوستر الزامی است.
 • در زمان ارائه پوستر همراه داشتن کارت همایش و نصب آن روی لباس برای ارائه دهنده ضروری است.
 • به همراه داشتن کپی اصل مقاله برای ارائه به علاقمندان می تواند مفید واقع شود.
 •   پوستر خود را در محل کد مربوطه نصب نمایید.
 • دریافت گواهی ارائه مقاله دومین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران منوط به نصب پوستر یا ارائه سخنرانی می باشد.

لوگو با زمینه شفاف (transparent)

 

لوگو معمولی

 

نتایج نهایی داوری مقالات به تدریج از طریق سایت در حال اعلام شدن است و تکلیف بیش از 50 درصد مقالات تاکنون مشخص شده است. نتیجه داوری از طریق سایت و از بخش "مقالات من" قابل مشاهده است. همچنین ایمیلی نیز به شخص ثبت کننده مقاله درباره نحوه پذیرش مقاله نیز ارسال خواهد شد.                                                         

تاکنون به طور میانگین 10 درصد مقالات به صورت سخنرانی و 85 درصد به صورت پوستر پذیرش شده و 5 درصد مقالات نیز رد شده اند.

پس از تایید برگزاری دومین همایش بین المللی و دهمین همایش ملی بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران به عنوان همایشی بین المللی از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  مجوز ISC نیز برای این همایش دریافت شد.                                                                                                       

بر اساس این مجوز، کلیه مقالات همایش جهت ارتقا اعضای هیات علمی اعتبار خواهند داشت.

 

به اطلاع شرکت های علاقمند به حضور در نمایشگاه جنبی دومین همایش بین المللی و دهمین همایش بیوتکنولوژی جمهوری اسلامی ایران  می رساند که واگذاری غرفه ها با اعلام رسمی از سایت همایش آغاز شده است و شرکت ها می توانند از طریق لینک انتهای این صفحه اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که همایش در سالن همایش های موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در کرج برگزار می شود و تعداد غرفه های نمایشگاه بسیار محدود و فقط در فضای مسقف بین درب ورودی و در سالن اصلی می باشد و غرفه ای در محیط باز نخواهیم داشت

قیمت هر متر فضای غرفه در نمایشگاه از 320 تا 800 هزار تومان بسته به محل آن می باشد. اختصاص غرفه ها به طور مرحله به مرحله می باشد.

 

نقشه سری اول غرفه ها

 

-  نقشه غرفه ها تقریبی بوده و ممکن است این نقشه تغییرات اندکی داشته باشد. در صورت ایجاد تغییرات، غرفه ای مشابه قیمت و متراژ تخصیص داده می شود.

-  مبلغ تعیین شده برای همراهی با همایش، بر اساس محل غرفه ها، مسیر حرکت شرکت کنندگان و متراژ غرفه ها در نظر گرفته شده است.

- الویت واگذاری غرفه ها با شرکت هایی است که زودتر نسبت به پرداخت هزینه کامل همراهی با همایش اقدام نمایند.

- به محل ستون ها در نقشه که به صورت مربع توپر نمایش داده شده است، دقت شود.

 

نحوه رزرو غرفه از طریق سایت

برای رزرو غرفه می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید، برای این منظور باید در سایت ثبت نام کرده باشید، در صورتی که قبلاً به هر عنوانی در سایت ثبت کرده‌اید یا ثبت نام شده‌اید، ثبت نام مجدد لازم نیست و کافیست وارد سامانه شوید و رزرو را انجام دهید و در صورتیکه در سایت ثبت نام نکرده‌اید و صرفاً  به منظور رزرو غرفه ثبت نام می‌کنید، در هنگام ثبت نام نوع ثبت نام خود را متقاضی غرفه انتخاب کنید و ثبت نام خود را تکمیل کنید. برای رفع هر گونه مشکل می توانید با شماره همراه 09357744610  تماس حاصل فرمایید.

 

رزرو غرفه

 

از طرف همایش به هر غرفه یک میز و دو صندلی تعلق می گیرد و دو نفر از هر غرفه، مهمان همایش خواهد بود. خدمات خارج از این موارد در تعهد همایش نیست. برای رفاه حال شرکت ها، جهت غرفه سازی و اجاره تجهیزات مربوط با غرفه، دبیرخانه همایش با گروه نمایشگاهی فورس (شماره تماس: 66926437 و 66924632) قراردادی منعقد کرده است که طی آن خدمات مربوطه با 15 درصد تخفیف در اختیار غرفه داران محترم و شرکت ها قرار گیرد.

 

به اطلاع ثبت نام کنندگان محترم میرساند، در صورت طی کردن مراحل ثبت نام و عدم امکان ورود به سامانه و همچنین عدم امکان بازیابی کلمه عبور به احتمال زیاد ثبت نام درست انجام نشده، لذا با مراجعه به صفحه پرسشهای متداول طبق روال اعلام شده در پاسخ به پرسش اول اقدام فرمایید.                                    

در حال نمایش صفحه: 1 از 2
1